Ukrayna Gece Yaşantısı

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna Gece Yaşantısı

Eğlence hayatı denince dünyadaki bir kaç yerle anılan Ukrayna akla gelmektedir. İçki ve eğlencenin sınırlarının zorlandığı mekanlarla doludur Yalta ve Odessa şehirleri. Gece hayatına meraklı konuklarına her türlü eğlence olanağı sunmaktadır bu eğlence şehiri. Eğlenmeyi çok iyi  bilen toplum olan Ruslar, ülkelerindeki eğlence mekanlarında bunun tadını çıkarmayı tercih ederler. 

Daha klasik eğlence peşinde koşanlar için tiyatro, sirk, konser ve baleler Ukrayna’nın her köşesinde birçok gösteri ile kışın soğuk akşamlarını renklendirir. Turistler bu gösterilerin biletlerini alabilmek için çok zorlanırlar.  Gişedeki memura ne istediğini anlatamamak, her türlü eğlencenin günler öncesinden biletinin bitmesiyle karaborsadan bilet almak, biletin sahte çıkması turistlerin çektiği zorluklardan bir kaçı. Bu zorlukların aşmanın yoluda tabiki Ruber Tour.

Gece 22:00’dan sonra başlayan hayata ilişkin önerilerde bulunmak, önerilmeyen diğer mekanlar adına gerçekten haksızlık olur. Şehir yüzyıllardır süren içedönüklüğün acısını çıkartmak ister gibi eğlencenin her türlüsüne, içkinin nehir olup aktığı gecelere başkentlik yapar.Ukrayna’da Yeni Arbat üzerindeki büyük eğlence komplekslerinden neredeyse her cadde ve bulvara yayılmış irili ufaklı bar ve klüplerin sayısı Avrupa’nın her şehrini kıskandıracak miktar ve kalitededir.

Bazı popüler gece klupleri

APELSIN

En büyük eğlence komplekslerinden birisidir. Bowlingten casinoya, susi bardan diskoya kadar her türlü isteğe yanıt verecek çeşitlilikte bir yerdir.

Adres: Malaya Gruzinskaya, 15

DOLLS

Moskova’nın yaklaşık 10 yıl önce açılan ilk modern striptease mekanı.

Adres: Ul. Krasnaya Presnya,23b

INFINITI

Ukrayna`nın en geniş diskolarından biridir. Müziğin ve eğlencenin yanısıra Ukrayna`nın tüm güzel kızlarını da görmek mümkündür.

Adres: Druzhinnikovskaya Ul. 15

KARMA BAR

Özellikle yıllardır Türkler arasında popüler olmuş bir eğlence mekanıdır. Restaurant ve disco. Latin ağırlıklı müzik çalınan discosunda haftasonları konserlere de rastlanmaktadır. Haftasonu giriş ücretlidir.

Adres: Pusecnaya Ulitsa, 3 M:Kuznetskiy Most

SUDAR

Zafer Takı ve Parkı`nın hemen yanında etkileyici bir iç dekorasyonda konuklarına ünlü Rus menüleri arasından seçilmiş et ve balık ağırlıklı enfes yemeklerini sunan klasik bir Sibirya Restaurantı. Her gece canlı müzik var.

Adres: Kutuzovskiy Prospekt,36A

YAR

Paris gece eğlencesi denince akla ilk gelen Mulin Rouge ve Lido olur. Ukraynada`da böylesi bir mekan düşününce akla ilk gelen yer Yar olur. Nefes kesici hızı, dinamik showu, muhteşem atmosferi ve büyüleyici kostümleri ile sizlere unutulmaz bir Rus gösterisi sunar.

Adres: Leningradskiy Prospekt,32/2

CHE

Ukrayna`nın yıllanmış gece klüplerinden biri. Küba havasının buram buram estiği ve latin müziklerinin kulakları doldurduğu sımsıcak bir mekan. Gerçek Küba puroları ve Latin kokteyller de artısı.

Adres: Nikolayskaya, 10/2 M:Lubyanka

GLODNAYA KOSKA

Özellikle Alfa Otelimizde kalan konuklarımız için yorulmadan ulaşacakları bir mekan ama şehiriçindeki benzerlerinden biraz daha kücük ve daha az gösterişli.

Adres: Izmailovskiy Val,2 M:Partizanskaya

NIGHT FLIGHT

Moskova ve gece hayatı kelimeleri biraraya geldiğinde akıllara ilk burası gelir. Moskova`ya gelen tüm beyler buraya uğramadan seyahatlerini bitirmezler. Zaten Moskova`ya gidip de Night Flight`ı görmedim diyenlere de “Moskova`ya gelmişsin ama Moskova`yı görmemişsin” denir.

Adres: Ulitsa Tverskaya,17

THE REAL MCCOY

Night Flight`tan sonra ilk keşfedilmesi gereken yer. Amerikan tarzındaki iç dekorasyon aynı zamanda buraya cok sayıda Moskova`da yaşayan yabancıyı da çekiyor. İngilizce bilmek önemli bir avantaj.

Adres: Kudrinskaya Plosad,1 (Stalin kulelerinden birinin ilk katı)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>