Ukrayna Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

ukrayna vizesi dikkat edilmesi gerekenler

Ukrayna sınırlarına giriş yaparken

Ukrayna Konsolosluğun’da bir çok çeşit vize tipi bulunmaktadır. Bir çok seyahat tipi ile birlikte her seyahat tipine uygun vizeler bulunmaktadır. Bu vizeler; Turistik vize, Ticari Vize, Özel Ziyaret, Çalışma Vizesi ile birlikte Öğrenci vizesi en çok alınan vize çeşitlerindendir. Ülkeye giriş yaparken polis tarafından size sorulduğunda mutlaka ziyaret tipinize uyan vize seçeneğini belirtmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse öğrenci vizesi almışsanız, öğrenci olduğunuzu belirtmelisiniz. Ticaret vizesi sahipleri ise Ticaret için geldiklerini belirtmek zorundadırlar.

Ticari Vizeler

Ukrayna’da daha uzun kalacak olan vatandaşlarımız için en makul vizelerden biride “Ticari Vizedir”. Çoğu vize’de olduğu gibi ticari vize işlemlerinde’de vize almak isteyen kişiden istenilen evrakların konsolosluğa ibrazı ile yapılır. Ticari vizeler iş için giden vatandaşlarımızın Ukraynadaki şirketler ile anlaşmalar yapması ve mal alıp satması için verilmektedir. Son dönemlerde hassas bir tutum sergileyen Ukrayna Konsolosluğu, ticari vizlerdede aynı tutumu sergilemektedir. Ticari vize Ukrayna’da çalışabilme vizesi gibi algılanabilmektedir. Bu yanlıştır. En fazla 1 veya 2 yıllık çok girişli olan bir vize türüdür. Ukrayna Konsolosluğu yıllık Ticari vizeyi 365 günlük vermektedir. Amacı dışında kullanılmamasını önlemek için özel bir gayret göstermektedir Ukrayna Konslosluğu. Bu yüzden Ticari vize alan vatandaşlarımızın 3 aydan fazla kalmamasını tavsiye etmekteyiz.

Uçak Bileti ve Otel

Ruber Tour olarak Ukrayn’ya sefer yapan tüm havayollarının uçaklarına en ekenomik şekilde bilet temin etmekteyiz. Aynı şekilde Ukrayna’daki tüm otellerle bağlantılarımız sayesinde en uygun fiyata otel bulmaktayız. Bu konuda uzman olduğumuzu düşünüyoruz ve daha fazla bilgi için bizi aramanızı tavsiye ederiz. İrtihbat için (0212) 292 33 03…

Özel Ziyaret Vizesi

Ukrayna’da bulunan akrabanıza, arkadaşınıza, yada sevdiğiniz bir kişiye ziyaret amaçlı gidecekseniz almanız gereken vize türü özel ziyaret vizesidir. Ukrayna’ya girişte sorulduğu için vizenizi aldıktan sonra ziyaret edeceğiniz kişinin adres, telefon ve ismini yanınızda bulundurmalısınız. Bu vizenin 2 çeşidi bulunmaktadır. 3 aylık 1 girişli ve 6 aylık 2 girişlidir.

Turistik Vizeler

Ukrayna’ya giden vatandaşların en çok kullanıldığı vize türlerinden biride turistik vizedir. Ruber Tour’daki vize çalışanları tarafından Ukrayna Konsolosluğuna ibraz edilen Turist belgeler ile turistik vize alınabilmektedir. Turist olarak gitmek isteyenlerden çok sayıda belge istenilmediği için çok fazla talep edilen vize türüdür. Vize çıkarttırmadan önce Ukrayna’da gitmek istediğiniz kısmı mutlaka belirtiniz. Gitmek istediğiniz bu şehir, vizenize gideceğiniz şehir olarak kaydedilecektir. Size kolaylık sağlaması için bu ayrıntıyı önemle dikkate alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>